top of page

Archive - 2024

59828221_10156311229566302_3320275462319505408_o.jpg
Ensemble Ernst::Make Great Again

14.Nov.2023

NRK Store studio, Oslo

Jon Øivind Ness: Piano Concerto "Cairns" 

Martin Ødegaard: Make Great Again 

Ensemble Ernst

Thomas Rimul, dirigent

Sanae Yoshida, klaver

IMG_3631レタ_2.JPG
HøstRiss 2023: «CAIRNS»

12.Nov.2023

Moss kirke

Jon Øivind Ness: Piano Concerto "Cairns" (WP)

Martin Ødegaard: Make Great Again (WP)

Ensemble Ernst

Thomas Rimul, dirigent

Sanae Yoshida, klaver

59828221_10156311229566302_3320275462319505408_o.jpg
HøstRiss 2023: Åpningskonsert med Ensemble Ernst

10.Nov.2023

Kammersalen - Kirkeparken videregående skole, Moss

Toshio Hosokawa: Memory - In Memory of Isang Yun

Ensemble Ernst

Phelan Nyvoll Walker, fiolin

Gunnar Hauge, cello

Sanae Yoshida, klaver

HenieOnstad 2023.jpeg
Henie Onstad Kunstsenter::Magdalena Abakanowicz

26. October.2023

Henie Onstad Kunstsenter

Agata Zemla: Chamaedorea elegans, from Book of Plants (2017, NP)

Paweł Malinowski: Op 50/No 1 (2017, NP)

George Crumb: Dream Images (Love-Death Music), from Makrokosmos I (1972)

Sanae Yoshida, klaver

FRAM 2023-kopi.png
FRAM festival 2023

21. October.2023

Hellviktangen

Rei Munakata: Nibameri (WP)

Magne Hegdal: Barnelek

Sanae Yoshida, klaver

53207667186_a63cbd445e_o_edited.jpg
ULTIMA 2023::Ensemble Temporum

23.September.2023

Deichman Bjørvika, Oslo

Lauri Supponen: north (WP)

Michelle Agnes Magalhães: Snow Soul

Michelle Agnes Magalhães: Tecelagem (Weaving room)

Michelle Agnes Magalhães: Lavendula latifolia (WP)

Ensemble Temporum

Malgorzata Mikulska, flute

Espen Nystog Aas, clarinet

Inga Grytås Byrkjeland, cello

Sanae Yoshida, klaver

53201756116_8e70c83750_o.jpg
ULTIMA 2023::Magne Hegdal

20.September.2023

Riksscenen, Oslo

Magne Hegdal: Ars et Vita (WP)

Håkon Austbø, klaver

Ellen Ugelvik, klaver

Sanae Yoshida, klaver

KORK Schnittke 24.03.2023.png
Schnittke og Wagner::The Norwegian Radio Orchestra

24.Mar.2023

NRK Store studio, Oslo

Alfred Schnittke: Concerto grosso nr. 1

          for to fiolinar, cembalo, preparert klaver og kammerorkester

the Norwegian Radio Orchestra

Petr Popelka, dirigent

Yi Yang og Sergey Levitin, fiolin

333034845_1148830385802127_5161091012938227594_n.jpeg
Da er Nå

24.Feb.2023

Majorstuen Kirke, Oslo

Martin Korssletten: schu:noh for klaverkvintett​ (WP)

Torbjørn Haaland: Distorted memory for klaverkvintett (WP)

Simen Matuzaki Haufmann og Sigrid Lyngstad Skjerve (fiolin)

Laura Madaliso Beer Kumwenda (bratsj)

Elias Schomers (cello)

Sanae Yoshida (klaver)

59828221_10156311229566302_3320275462319505408_o.jpg
Čájet Sámi Vuoiŋŋa!

06.Feb.2023

Storestudio, NRK, Oslo

Andreas Gundersen:

       remnants of what may still exist, if only for a while
John Persen: Brudd for Saxofon og Sinfonietta
John Persen, tilrettelagt av Jon Øivind Ness: Samesiidat
John Persen og Jøran Rudi: Fra «Things Take Time»
Andreas Gundersen: Badjel
John Persen: Arvesøl

Ensemble Ernst

Solist: Lars Lien, Saxofon og Sanae Yoshida, Piano
Dirigent: Thomas Rimul

IBERG Mosjøen.png
Lytt på Nytt::PALAZZO

05.Feb.2023

Mosjøen kulturhus

Helge Iberg: LiebesKleineLieder 

Helge Iberg: Palazzo 

Sanae Yoshida – piano
Nils Anders Mortensen – piano
Marianne Beate Kielland – mezzosopran
Per Oddvar Johansen – perkusjon
Helge Iberg – komponist og improvisasjon

Palazzo 2023.jpeg
Ilios 2023::PALAZZO

04.Feb.2023

Harstad kulturhus, storsalen scene

Helge Iberg: LiebesKleineLieder 

Helge Iberg: Palazzo

Sanae Yoshida – piano
Nils Anders Mortensen – piano
Marianne Beate Kielland – mezzosopran
Per Oddvar Johansen – perkusjon
Helge Iberg – komponist og improvisasjon

IBERG Sortland.png
Etterjobbklassisk: Palazzo

03.Feb.2023

Kulturfabrikken, Sortland

Helge Iberg: LiebesKleineLieder (WP)

Helge Iberg: Palazzo (WP)

Sanae Yoshida – piano
Nils Anders Mortensen – piano
Marianne Beate Kielland – mezzosopran
Per Oddvar Johansen – perkusjon
Helge Iberg – komponist og improvisasjon

59828221_10156311229566302_3320275462319505408_o.jpg
Nordlys Festivalen 2023::Ensemble Ernst

28.Jan.2023

Festsalen, Rødbanken, Tromsø

John Persen: Brudd for Saxofon og Sinfonietta (WP)
Andreas Gundersen: Badjel (WP)
John Persen: Arvesøl

Ensemble Ernst

bottom of page